Gdzie szukać inspiracji architektonicznej?

0

Szukając inspiracji architektonicznej, możemy zwracać się w kierunku wielu źródeł. Mogą to być czasopisma architektoniczne lub książki. Coraz bardziej użytecznym narzędziem w tej materii staje się również Internet.

 

Strony biur architektonicznych

Na stronach biur projektowych takich jak https://sztuka-architektury.pl/, możemy z powodzeniem przeglądać udostępnione projekty. Biura projektowe czerpią pomysły z nowatorskich rozwiązań, które są na czasie. Dotyczą one zarówno budynków, jak i zagospodarowania terenów zielonych oraz małej architektury miejskiej. Biura mogą różnić się bardzo pod kątem tego, jaki styl preferują. Jaka jest różnica między inżynierem budowlanym a architektem?

Style architektoniczne

W epokach minionych przeważnie dominował jeden styl. W obrębie niego architekci tworzyli swoje projekty. Obecnie sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Styli mamy wiele, zmieniają się szybko, a do dobrego tonu należy łamanie konwenansów i parcie pod prąd. Z tego powodu zorientowanie się w temacie, co jest na topie to trudne zadanie. Z którym musimy się zmierzyć

Dodaj komentarz