Aneks kuchenny to mała kuchnia wyposażona w zlewozmywak i lodówkę w wydzielonej przestrzeni od kuchni głównej. Aneks kuchenny jest idealny dla osób, które gotują w domu, ale nie mają miejsca na pełną kuchnię. Poza zapewnieniem miejsca do przygotowywania posiłków, aneksy kuchenne mogą również zapewniać miejsce na sprzątanie i pranie. Wiele osób ma w swoich domach aneksy kuchenne, ale projektanci i właściciele domów mogą stworzyć piękne i stylowe kuchnie za pomocą kilku prostych wskazówek.

W aneksie kuchennym zwykle znajduje się zlew, blat i lodówka. Wybór rozmiaru zlewu jest ważny, ponieważ wpłynie to na ogólną strategię projektowania.

Aranżacja kuchennego aneksu – jak zaplanować?

Mały zlew będzie wyglądał na ciasny w połączeniu z większym blatem i lodówką. Ludzie mają tendencję do umieszczania zlewów na środku aneksu kuchennego, aby wyglądał na zrównoważony, gdy patrzy się na niego pod każdym kątem. Aby uzyskać równomierny wygląd, najlepiej dołączyć do zestawu zarówno zlewy prawo-, jak i lewostronne. Oprócz rozmiaru, projekt wpływa na sposób rozmieszczenia sprzętu w zlewie – więcej porad na ten temat znajdziesz na https://www.antresola.pl/.

W skrócie powiemy, że niektórzy wolą zlewozmywaki podwieszane, które zastępują standardowe szafki zlewowe, podczas gdy inni wolą zlewy wpuszczane, które wymagają zewnętrznych prac hydraulicznych. Rodzaj sprzętu w zlewie ma również wpływ na jego wygląd — wybierz baterie, które harmonizują z Twoim projektem, aby uzupełnić wygląd!

Na co postawić w aranżacji aneksu w kuchni?

Aranżacja aneksu kuchennego jest zazwyczaj kwestią osobistych preferencji. Projektanci mają tendencję do umieszczania aneksów kuchennych z tyłu domu, aby nie odwracały uwagi od głównej części mieszkalnej. Ułatwia im to również dostęp do aneksu kuchennego, nie przeszkadzając nikomu w głównym pomieszczeniu.

Osoby, które używają kuchni głównie do gotowania, mogą chcieć umieścić je w pobliżu stołu jadalnego, aby wszyscy mogli później łatwo zjeść razem. Decydując się na styl aranżacji, ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób planujesz wykorzystać swoją kuchnię.