Nie tylko wieża Eiffla

Pełen niezwykłych zabytków Paryż z pewnością może oczarować turystów. Wycieczki po tym mieście są dla wielu osób niezwykłą przygodą oraz jedyną z swoim rodzaju szansą na zapoznanie się z niezwykłą sztuką. Biura podróży, dla których Paryż już dawno okazał się kierunkiem niezwykle ważnym, zachęcają też do odkrywania architektonicznych perełek tego miasta. Choć dla wielu osób Paryż to przede wszystkim barokowe rezydencje oraz takie perełki, jak słynna Wieża Eiffla, w czasie wycieczki po tym mieście ujrzeć można niezwykłe perełki architektury z różnych okresów historycznych. Na jakie zabytki warto zatem zwrócić szczególną uwagę?

Architektura romańska

Na terenie miasta nie brak ciekawych obiektów, które są pamiątkami pochodzącymi z okresu rzymskiego. W pobliżu słynnej katedry Notre-Dame można ujrzeć ruiny rzymskich budowli, a w wielu rezydencjach paryskich odkryto fundamenty z czasów starożytnych. Dla turystów znacznie bardziej atrakcyjna jest jednak architektura romańska. Na terenie Paryża jest ona reprezentowana przez liczne zabytki – przede wszystkim sakralne. Strzelistością oraz wyniosłością przyciąga uwagę gotyk, z którym w Paryżu można się zetknąć dość często. Jego najcenniejszym i najbardziej popularnym wśród turystów przykładem jest słynna katedra Notre Dame, którą w czasie wycieczki po francuskiej stolicy koniecznie trzeba odwiedzić. Wielu miłośników ma również architektura z czasów renesansu. Architektura renesansu w Paryżu to przede wszystkim okazałe rezydencje miejskie oraz pałace. Do najciekawszych przykładów tego stylu w Paryżu zaliczany jest gmach hotelu Carnavalet, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi w czasie wycieczki po tym mieście. Biura podróży szczególnie gorąco zachęcają do odwiedzenia tak znanego muzeum, jakim jest Luwr. Podobnie jak i Wersal, jest on jednym z najwspanialszych przykładów kolejnego stylu w architekturze. Był nim klasycyzm, który na terenie Francji jest wyjątkowo godnie reprezentowany. Tutaj znajdziesz więcej informacji o gotyckich skarbach Paryżu.

Warto odwiedzić Paryż

Na szczególne wyróżnienie zasługują te budowle, które powstały w XIX wieku. Oprócz wspomnianej już Wieży Eiffla zachwycić może kościół Madeleine oraz Łuk Triumfalny. Te obiekty są dziś jednymi z najważniejszych symboli Paryża i najciekawszymi wizytówkami miasta. Zobaczenie ich na własne oczy jest dla wielu turystów głównym celem wycieczki do Paryża – miasta, które swą różnorodnością oraz architektonicznym bogactwem może zaskoczyć każdego.