Zrewolucjonizuj swoje mieszkanie dzięki tym wskazówkom w stylu industrialnym

Nowoczesny design

Industrialny szyk stał się modny w ostatnich latach. I są szanse, że znasz go lepiej niż myślisz. Podczas gdy niektórzy mogą kojarzyć ten styl z wnętrzami magazynów, inni mogą pomyśleć o zabytkowych fabrykach z akcesoriami z przełomu wieków. Początkowo uważany za męski i chłodno wyglądający projekt domu, idealny do dużych loftów w wielkim mieście, obecnie wzornictwo przemysłowe jest jednym z najpopularniejszych stylów. W rzeczywistości jest stosowany w domach w całym kraju, a także w biurach, restauracjach, klubach, a nawet we wnętrzach ulubionych kawiarni.

Chociaż wysokie sufity sprawdzają się najlepiej, Twoje mieszkanie nie musi być ogromne ani mieć otwartej koncepcji, aby z powodzeniem wkomponować wystrój industrialny. Zaskakujące jest, że industrialny szyk łączy w sobie utylitarne wzornictwo, minimalizm i monochromatyczność, aby osiągnąć najbardziej przytulne rezultaty, bez względu na to, jak małe jest Twoje mieszkanie. Ale jak to działa? Sprawdź te proste wskazówki dotyczące projektowania domów przemysłowych, aby dowiedzieć się.

Wydobądź wnętrze

Klasyczny styl industrialny polega na wyeksponowanej architekturze, co obejmuje rozebranie wnętrza, aby zobaczyć, jak wszystko działa „od wewnątrz”. Na przykład odsłonięte elementy architektury – takie jak drewniane belki, podłogi cementowe, odsłonięte rury, a nawet kanały – są kluczem do nadania Twojemu domowi wyrafinowanego wyglądu. Jeśli w Twoim mieszkaniu ich nie ma, postaw na niedoskonałe wykończenia lub metalowe wzmocnienia. Możesz nawet pozostawić ściany całkowicie odsłonięte, aby ukłonić się w stronę rewolucji przemysłowej lub pomalować je na ciemniejszy kolor. Ponadto, jeśli Twoje mieszkanie ma klasyczną, odsłoniętą ceglaną ścianę, masz już najlepsze płótno do pracy.

Jeśli skończyłeś czerpać inspirację z przemysłowych budynków swojego miasta, wiesz już, że surowe, niedokończone materiały i proste, czyste linie są podstawą industrialnego szyku. Odsłonięta architektura już teraz odzwierciedla niedoskonały – ale zorganizowany – klimat, do którego dążysz. Idź jeszcze dalej, stosując meble o czystych liniach i niewielu, jeśli w ogóle, zbędnych ozdób.

Baw się metalami

Metal to esencja stylu industrialnego, której nie można przeoczyć. Ten konkretny element można zastosować w dowolnym miejscu, od studiów po ogromne mieszkania. Jeśli nie przemawiają do Ciebie metalowe biurka i szafki przypominające stare fabryki, upewnij się, że przynajmniej nogi mebli i okuć dookoła domu są metalowe. Im więcej metalu dookoła, tym chłodniejszy jest ogólny klimat wnętrza.

Z reguły wybierz mosiądz, miedź, kute żelazo i starą dobrą stal nierdzewną zamiast złotych odcieni i błyszczących wykończeń. Pamiętaj, wybierasz wygląd używany i poobijany, który jest filarem stylu industrialnego. Zastosuj jak najwięcej metalowych elementów dekoracyjnych i zamiast wymieniać stary, żeliwny grzejnik, po prostu pomaluj go świeżą farbą.

Używaj neutralnych tonów

Styl industrialny jest generalnie kojarzony z ciemniejszymi tonami, które tworzą nastrojową atmosferę, więc zwróć uwagę na schemat kolorów, którego zamierzasz użyć. Skoncentruj się na prostocie, zaczynając od monochromatycznych ścian i minimalistycznej tapicerki w chwili, gdy wchodzisz.

W szczególności wybierz ziemiste odcienie i metalowe odcienie, takie jak chłodniejsze błękity i szarości – połączenie, które zapewnia doskonały efekt starzenia i zużycia. Następnie, aby go ogrzać i nadać mieszkaniu bardziej wyrafinowany akcent, baw się kontrastem i dodaj dużo brązu i beżu do mebli lub dywanów. Zachowaj jasne kolory do minimum i używaj ich tylko na małych elementach dekoracji, aby zwiększyć ich wpływ. Podobnie, ponieważ wybierasz ciemną i spokojną kolorystykę, staraj się trzymać z daleka od wyrazistych kolorów, takich jak czerwony lub żółty.

Łatwy sposób na udekorowanie Twojego ogrodu.

Wnieś nowe życie do starego

Jeśli nie możesz dokonać żadnych znaczących modyfikacji, najlepszym rozwiązaniem jest dekorowanie. A dekorując swoje mieszkanie w stylu industrialnym, zainspiruj się oldschoolowymi magazynami, fabrykami, a nawet stodołami.

To, co kiedyś było przeznaczeniem ściśle użytkowym, teraz może służyć jako dekoracja. Na przykład zegary mechaniczne, podobnie jak odrestaurowane elementy produkcyjne, współgrają z industrialnym szykiem z przełomu wieków. Pomyśl o latarniach gazowych, planach, lusterkach przemysłowych, telefonach z tarczą obrotową, a nawet narzędziach. Dodatkowo, podczas gdy metal może być czynnikiem „to” podczas nadawania Twojemu mieszkaniu industrialnego wyglądu, nie zapomnij o odzyskanym drewnie, skórze, a nawet kamieniu, aby stworzyć odprężającą atmosferę.

Styl industrialny jest idealny, jeśli szukasz współczesnego komfortu z elementami vintage. Ponadto można go mieszać z innymi stylami, takimi jak vintage, a nawet nowoczesny, zachowując jednocześnie swoją indywidualność. Wbrew powszechnemu przekonaniu ten styl można również wykorzystać do stworzenia wygodnej i przytulnej atmosfery. Jeśli cenisz surowce i widzisz piękno niedokończonego projektu, wypróbuj styl industrialny.